-
Afternoon Tea på Møteplass Vinderen
Spis med meg!
Vestre Aker Frivilligsentral sitt arbeide med ernæring blant hjemmeboende eldre har satt spor etter seg!Siden 2017 har vi på Frivilligsentralen jobbet aktivt med å finne løsninger på hvordan frivilligheten kan bidra i arbeidet med å redusere omfanget av feil- og underernæring blant hjemmeboende eldre.
Problemet er omfattende i hele landet og har derfor den siste tiden fått mye oppmerksomhet i media.
Mandag 22. november holdt Helse- og sosialutvalget i Oslo bystyre en høring om dette tema. En rekke ulike faginstanser var innkalt til å dele sin innsikt og erfaring. Vestre Aker Frivilligsentral var også invitert til å dele vår erfaring. Under kan du se daglig leder Espen Watne Andresen sitt innlegg på høringen.
Har du lyst til å hjelpe oss i dette arbeidet? Vi trenger flere frivillige til å lage flere møteplasser og annen moro! Spesielt er vi på utkikk etter familier som har lyst til å bidra sammen.
Del på:
-
Dukkekurs og nissekurs
-
Foredrag: Digital Svindel
-
Kurs: Hardangersøm
-
Robusthet, myndiggjøring, aktivt lederskap
Hva gjør et lokalsamfunn robust – og hvilken rolle spiller frivilligheten?